Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 216 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Diesel
124 voertuigen
· 56,4%
Catalogusprijs nieuw: €78.365
(€71.200–€91.649)
↓ -10% afkeur
↑ +22% advies
Diesel
124 voertuigen · 56,4%
Catalogusprijs nieuw: €78.365 (€71.200–€91.649)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 28,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 14,7% vs 12,1%.
Gebaseerd op 124 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2010, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
28,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
79%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,0× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
3,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur9,8% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
2,7× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur14,1% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
2,3× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
2,3× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur12,2% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
92 voertuigen
· 41,8%
Catalogusprijs nieuw: €91.655
(€87.369–€99.523)
↑ +5% afkeur
↓ -27% advies
Benzine
92 voertuigen · 41,8%
Catalogusprijs nieuw: €91.655 (€87.369–€99.523)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 24,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 23,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,3% vs 12,8%.
Gebaseerd op 92 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2010, waarvan 77% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
24,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
77%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+5%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,0× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur20,6% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
7,6× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur7,4% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
3,9× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur10,3% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
3,4× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,4% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,4× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2010?
PORSCHE Cayenne
BMW X5
MERCEDES-BENZ S
LAND ROVER Range Rover Sport
BMW 7-Serie
AUDI Q7
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2010?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2010.