Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2009
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 212 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2009 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2009
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
107 voertuigen
· 49,3%
Catalogusprijs nieuw: €95.904
(€89.456–€114.055)
↓ -22% afkeur
↓ -34% advies
Benzine
107 voertuigen · 49,3%
Catalogusprijs nieuw: €95.904 (€89.456–€114.055)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 20,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,5% vs 14,3%.
Gebaseerd op 107 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2009, waarvan 68% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
68%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-22%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
13,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel gebroken
Reminrichting Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
8,0× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur23,2% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
7,1× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
4,7× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur14,6% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
3,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur9,8% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
105 voertuigen
· 48,4%
Catalogusprijs nieuw: €92.046
(€86.549–€95.612)
↑ +2% afkeur
↑ +39% advies
Diesel
105 voertuigen · 48,4%
Catalogusprijs nieuw: €92.046 (€86.549–€95.612)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 33,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,2% vs 13,2%.
Gebaseerd op 105 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2009, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,3× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur19,2% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
5,5× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur16,5% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
4,9× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,3% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
3,2× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 2,5%
-
3,2× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur18,1% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2009
Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2009?
BMW 7-Serie
MERCEDES-BENZ S
PORSCHE Cayenne
LAND ROVER Defender
LAND ROVER Range Rover
AUDI Q7
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2009
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2009?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2009 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2009?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2009?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2009
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2009.