Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2006
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 755 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2006 geanalyseerd (20 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2006 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2006
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
491 voertuigen
· 63,3%
Catalogusprijs nieuw: €89.722
(€83.096–€103.511)
↓ -8% afkeur
↓ -3% advies
Benzine
491 voertuigen · 63,3%
Catalogusprijs nieuw: €89.722 (€83.096–€103.511)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 29,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,6% vs 19,1%.
Gebaseerd op 491 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2006, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
29,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
82%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,5× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
4,4× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,6× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur20,3% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
3,2× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
1,6× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur18,0% van dit cohort · gemiddeld 11,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 6,7%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
ver onder gemiddelde
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
-
ver onder gemiddelde
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur2,5% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
-
3,3× minder
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur2,8% van dit cohort · gemiddeld 11,0%
Diesel
264 voertuigen
· 34,0%
Catalogusprijs nieuw: €88.031
(€82.982–€91.352)
↓ -10% afkeur
↑ +39% advies
Diesel
264 voertuigen · 34,0%
Catalogusprijs nieuw: €88.031 (€82.982–€91.352)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 32,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 22,8% vs 16,4%.
Gebaseerd op 264 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2006, waarvan 84% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
84%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
2,3× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur22,7% van dit cohort · gemiddeld 9,9%
-
2,3× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
-
2,2× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur13,8% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
-
1,5× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur16,0% van dit cohort · gemiddeld 10,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Roestschade dorpel
Chassis & Carrosserie Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
komt niet voor
Geldigheidsduur tachograaf verstreken
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
-
komt niet voor
Waarschuwingsinrichting drukluchtremsysteem werkt niet goed
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,1%
-
komt niet voor
Installatieplaat ontbreekt/niet te lezen
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,0%
-
komt niet voor
Onderbreking stroomvoorziening meer dan 5 minuten
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,7%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2006
Andere modellen op dezelfde leeftijd (20 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2006?
MERCEDES-BENZ S
AUDI Q7
PORSCHE Cayenne
LAND ROVER Range Rover Sport
LAND ROVER Range Rover
LAND ROVER Defender
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2006 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2006 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2006
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2006?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2006 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2006 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2006 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2006?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2006?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2006
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2006.