Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2007
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 466 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2007 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2007
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
238 voertuigen
· 50,3%
Catalogusprijs nieuw: €92.209
(€86.150–€108.110)
↓ -16% afkeur
↓ -8% advies
Benzine
238 voertuigen · 50,3%
Catalogusprijs nieuw: €92.209 (€86.150–€108.110)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 25,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,0% vs 17,4%.
Gebaseerd op 238 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2007, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-16%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,1× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
4,7× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur9,9% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
3,8× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,7× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur14,9% van dit cohort · gemiddeld 4,0%
-
2,6× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur20,3% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
komt niet voor
Remkrachtregelaar werkt niet goed
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
-
komt niet voor
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
komt niet voor
Roestschade bevestiging bovenbouw
Chassis & Carrosserie Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,0%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur1,0% van dit cohort · gemiddeld 6,9%
Diesel
228 voertuigen
· 48,2%
Catalogusprijs nieuw: €83.265
(€81.791–€107.634)
↓ -14% afkeur
↑ +49% advies
Diesel
228 voertuigen · 48,2%
Catalogusprijs nieuw: €83.265 (€81.791–€107.634)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 30,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 35,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 22,7% vs 15,3%.
Gebaseerd op 228 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2007, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
30,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,4× vaker
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur16,6% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
-
2,4× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur13,6% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
2,2× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
-
2,1× vaker
Roetfilter werkt niet goed, aantal deeltjes meer dan toegest
Uitlaat & Emissies Afkeur12,6% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
2,0× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur17,2% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Geldigheidsduur tachograaf verstreken
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 13,8%
-
komt niet voor
Ontwateringsventiel op reservoir werkt niet goed
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,9%
-
komt niet voor
Installatieplaat ontbreekt/niet te lezen
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
-
komt niet voor
Onderbreking stroomvoorziening meer dan 5 minuten
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
-
komt niet voor
Fout in bewegingsgegevens
Tachograaf & Snelheidsmeter Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2007
Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2007?
PORSCHE Cayenne
MERCEDES-BENZ S
AUDI Q7
LAND ROVER Defender
LAND ROVER Range Rover Sport
BMW X5
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2007 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2007
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2007?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2007 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2007?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2007?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2007
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2007.