Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2009
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 142 Saab 9-5 voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2009 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2009
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
91 voertuigen
· 52,9%
Catalogusprijs nieuw: €59.757
(€49.113–€72.973)
↓ -3% afkeur
↓ -25% advies
Benzine
91 voertuigen · 52,9%
Catalogusprijs nieuw: €59.757 (€49.113–€72.973)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 31,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,7% vs 14,2%.
Gebaseerd op 91 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2009, waarvan 80% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
31,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
80%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
11,9× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur7,8% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
10,1× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur15,6% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
8,3× vaker
Spiegelglas beschadigd of verweerd
Zicht & Glas Afkeur7,8% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
2,7× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur9,1% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
-
2,1× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur41,6% van dit cohort · gemiddeld 19,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alcohol
51 voertuigen
· 29,7%
Catalogusprijs nieuw: €51.995
(€50.118–€54.336)
↓ -2% afkeur
↑ +22% advies
Alcohol
51 voertuigen · 29,7%
Catalogusprijs nieuw: €51.995 (€50.118–€54.336)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze alcohol Saab 9-5 bij gemiddeld 31,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,2% bij vergelijkbare alcohol-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,9% vs 8,9%.
Gebaseerd op 51 Nederlandse alcohol-Saab 9-5's uit 2009, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
31,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Alcohol-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,0× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur18,6% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
8,7× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur11,6% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
5,7× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
3,8× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur9,3% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
3,2× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur32,6% van dit cohort · gemiddeld 10,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2009
Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2009?
BMW 3 Serie
MERCEDES-BENZ C
AUDI A4
VOLKSWAGEN Tiguan
VOLVO V70
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2009
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2009?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2009 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2009?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2009?
Check een specifieke Saab 9-5 2009
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2009.