Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 225 Saab 9-5 voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
192 voertuigen
· 75,6%
Catalogusprijs nieuw: €67.150
(€59.830–€75.760)
↓ -17% afkeur
↓ -51% advies
Benzine
192 voertuigen · 75,6%
Catalogusprijs nieuw: €67.150 (€59.830–€75.760)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 23,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,3% vs 12,8%.
Gebaseerd op 192 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2010, waarvan 70% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
23,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
70%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-17%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
25,3× vaker
Remlicht lichtoppervlak >25% afgenomen
Verlichting Afkeur7,2% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
2,6× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur21,6% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
1,6× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,4% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
1,6× vaker
Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd
Uitlaat & Emissies Afkeur5,0% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
1,3× vaker
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur16,5% van dit cohort · gemiddeld 12,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
33 voertuigen
· 13,0%
Catalogusprijs nieuw: €55.963
(€52.289–€59.620)
↓ -31% afkeur
↓ -12% advies
Diesel
33 voertuigen · 13,0%
Catalogusprijs nieuw: €55.963 (€52.289–€59.620)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Saab 9-5 bij gemiddeld 21,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,1% vs 13,8%.
Gebaseerd op 33 Nederlandse diesel-Saab 9-5's uit 2010, waarvan 76% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
21,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
76%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-31%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,3× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur26,9% van dit cohort · gemiddeld 11,5%
-
2,0× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 3,8%
-
2,0× vaker
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 3,8%
-
1,6× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
-
1,5× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2010?
BMW 3 Serie
MERCEDES-BENZ C
AUDI A4
VOLKSWAGEN Tiguan
VOLVO V70
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2010?
Check een specifieke Saab 9-5 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2010.