Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2005
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 347 Saab 9-5 voertuigen uit 2005 geanalyseerd (21 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2005 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2005
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
309 voertuigen
· 87,5%
Catalogusprijs nieuw: €55.585
(€46.784–€59.491)
↑ 0% afkeur
↑ +7% advies
Benzine
309 voertuigen · 87,5%
Catalogusprijs nieuw: €55.585 (€46.784–€59.491)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 36,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,4% vs 19,1%.
Gebaseerd op 309 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2005, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
36,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
91%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,2× vaker
Onderdeel van antiblokkeersysteem beschadigd/gescheurd/gebro
Reminrichting Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
5,8× vaker
Onderdeel stuurbekrachtiger ernstige lekkage
Stuurinrichting Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
3,2× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,6% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
1,9× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur16,4% van dit cohort · gemiddeld 8,8%
-
1,8× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur15,0% van dit cohort · gemiddeld 8,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
ver onder gemiddelde
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur1,0% van dit cohort · gemiddeld 11,9%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 9,8%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur3,5% van dit cohort · gemiddeld 14,0%
-
3,3× minder
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur2,8% van dit cohort · gemiddeld 9,7%
Bi-fuel LPG
38 voertuigen
· 10,8%
Catalogusprijs nieuw: €48.635
(€42.942–€60.955)
↓ -6% afkeur
↑ 0% advies
Bi-fuel LPG
38 voertuigen · 10,8%
Catalogusprijs nieuw: €48.635 (€42.942–€60.955)
Op leeftijd 21 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-5 bij gemiddeld 39,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 41,6% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 22,9% vs 23,0%.
Gebaseerd op 38 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-5's uit 2005, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
39,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,4× vaker
Kentekenplaat ondeugdelijk bevestigd
Identificatie & Registratie Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
4,9× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur16,7% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
-
4,5× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur10,0% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
3,3× vaker
Gasvoerende slangen LPG zichtbaar beschadigd
Gasinstallatie Afkeur16,7% van dit cohort · gemiddeld 5,0%
-
3,1× vaker
Dim-, grootlicht niet van gelijke grootte/sterkte/kleur
Verlichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2005
Andere modellen op dezelfde leeftijd (21 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2005?
BMW 3 Serie
VOLVO V70
AUDI A4
HYUNDAI Tucson
MERCEDES-BENZ C
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2005 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2005 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2005
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2005?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2005 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2005 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2005 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2005?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2005?
Check een specifieke Saab 9-5 2005
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2005.