Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2002
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 397 Saab 9-5 voertuigen uit 2002 geanalyseerd (24 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2002 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2002
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
357 voertuigen
· 89,7%
Catalogusprijs nieuw: €52.430
(€50.950–€54.190)
↑ +10% afkeur
↑ +3% advies
Benzine
357 voertuigen · 89,7%
Catalogusprijs nieuw: €52.430 (€50.950–€54.190)
Op leeftijd 24 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 39,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 22,6% vs 21,8%.
Gebaseerd op 357 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2002, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
39,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,9× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
2,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur22,4% van dit cohort · gemiddeld 10,7%
-
2,0× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur20,9% van dit cohort · gemiddeld 10,4%
-
1,9× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur21,5% van dit cohort · gemiddeld 11,2%
-
1,8× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur15,9% van dit cohort · gemiddeld 8,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar
Reminrichting Afkeur2,4% van dit cohort · gemiddeld 11,4%
-
ver onder gemiddelde
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur2,6% van dit cohort · gemiddeld 11,6%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur2,6% van dit cohort · gemiddeld 10,9%
-
2,5× minder
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur2,4% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
2,5× minder
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur3,2% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
Bi-fuel LPG
40 voertuigen
· 10,1%
Catalogusprijs nieuw: €56.605
(€51.595–€57.040)
↑ +2% afkeur
↓ -16% advies
Bi-fuel LPG
40 voertuigen · 10,1%
Catalogusprijs nieuw: €56.605 (€51.595–€57.040)
Op leeftijd 24 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-5 bij gemiddeld 41,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 41,0% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 21,8% vs 25,8%.
Gebaseerd op 40 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-5's uit 2002, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
41,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
90%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,2× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur12,9% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
6,8× vaker
Onderdeel van antiblokkeersysteem beschadigd/gescheurd/gebro
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
4,2× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
4,1× vaker
Band vertoont uitstulping(en)
Wielen & Banden Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,3× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur16,1% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2002
Andere modellen op dezelfde leeftijd (24 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2002?
VOLVO V70
BMW 3 Serie
AUDI A4
MERCEDES-BENZ C
TOYOTA RAV4
VOLVO S80
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2002 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2002 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2002
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2002?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2002 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2002 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2002 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2002?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2002?
Check een specifieke Saab 9-5 2002
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2002.