Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 209 Saab 9-5 voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
164 voertuigen
· 72,9%
Catalogusprijs nieuw: €64.625
(€57.574–€72.720)
↓ -4% afkeur
↓ -49% advies
Benzine
164 voertuigen · 72,9%
Catalogusprijs nieuw: €64.625 (€57.574–€72.720)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 25,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,9% vs 11,6%.
Gebaseerd op 164 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2011, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
41,0× vaker
Remlicht lichtoppervlak >25% afgenomen
Verlichting Afkeur11,2% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
3,5× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
2,4× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur13,4% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
2,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
-
1,8× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur34,3% van dit cohort · gemiddeld 19,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
45 voertuigen
· 20,0%
Catalogusprijs nieuw: €53.529
(€51.750–€56.929)
↑ 0% afkeur
↓ -14% advies
Diesel
45 voertuigen · 20,0%
Catalogusprijs nieuw: €53.529 (€51.750–€56.929)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Saab 9-5 bij gemiddeld 29,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,4% vs 13,3%.
Gebaseerd op 45 Nederlandse diesel-Saab 9-5's uit 2011, waarvan 96% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
29,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
96%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,2× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,1% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
2,5× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur9,1% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
2,4× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur6,8% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
1,8× vaker
Schokdemper werkt niet (goed)
Vering & Schokdempers Afkeur6,8% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
1,7× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur18,2% van dit cohort · gemiddeld 10,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2011
Andere modellen op dezelfde leeftijd (15 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2011?
MERCEDES-BENZ C
VOLVO V70
VOLKSWAGEN Tiguan
BMW 3 Serie
VOLVO V60
AUDI A4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2011 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2011 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2011?
Check een specifieke Saab 9-5 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2011.