Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2006
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 514 Saab 9-5 voertuigen uit 2006 geanalyseerd (20 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2006 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2006
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
451 voertuigen
· 81,9%
Catalogusprijs nieuw: €53.389
(€48.042–€60.705)
↓ -8% afkeur
↑ +10% advies
Benzine
451 voertuigen · 81,9%
Catalogusprijs nieuw: €53.389 (€48.042–€60.705)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 33,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 19,8% vs 17,9%.
Gebaseerd op 451 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2006, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,6× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur10,7% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
2,7× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,3% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
2,5× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
-
1,5× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur38,9% van dit cohort · gemiddeld 25,1%
-
1,5× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,5% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 8,4%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur1,2% van dit cohort · gemiddeld 12,9%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur1,7% van dit cohort · gemiddeld 9,6%
Bi-fuel LPG
63 voertuigen
· 11,4%
Catalogusprijs nieuw: €53.634
(€48.840–€57.241)
↓ -23% afkeur
↑ +5% advies
Bi-fuel LPG
63 voertuigen · 11,4%
Catalogusprijs nieuw: €53.634 (€48.840–€57.241)
Op leeftijd 20 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-5 bij gemiddeld 32,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 41,3% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 22,7% vs 21,7%.
Gebaseerd op 63 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-5's uit 2006, waarvan 86% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
86%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-23%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,0× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
2,7× vaker
Gordelsluiting werkt niet
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
2,5× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur23,3% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
2,2× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 6,2%
-
2,1× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur11,6% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2006
Andere modellen op dezelfde leeftijd (20 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2006?
BMW 3 Serie
VOLVO V70
AUDI A4
HYUNDAI Tucson
MERCEDES-BENZ C
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2006 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2006 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2006
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2006?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2006 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2006 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2006 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2006?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2006?
Check een specifieke Saab 9-5 2006
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2006.