Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Saab 9-5 2008
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 277 Saab 9-5 voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Saab 9-5 uit 2008 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Saab 9-5 2008
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
167 voertuigen
· 58,0%
Catalogusprijs nieuw: €56.233
(€47.581–€60.655)
↑ 0% afkeur
↑ +3% advies
Benzine
167 voertuigen · 58,0%
Catalogusprijs nieuw: €56.233 (€47.581–€60.655)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Saab 9-5 bij gemiddeld 34,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,0% vs 15,5%.
Gebaseerd op 167 Nederlandse benzine-Saab 9-5's uit 2008, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
34,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,7× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur20,3% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,2× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,2% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
2,2× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
2,0× vaker
Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigd
Motor & Aandrijving Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
-
1,9× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur44,4% van dit cohort · gemiddeld 24,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alcohol
70 voertuigen
· 24,3%
Catalogusprijs nieuw: €55.845
(€50.394–€57.273)
↑ +12% afkeur
↑ +86% advies
Alcohol
70 voertuigen · 24,3%
Catalogusprijs nieuw: €55.845 (€50.394–€57.273)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze alcohol Saab 9-5 bij gemiddeld 37,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,3% bij vergelijkbare alcohol-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,8% vs 9,6%.
Gebaseerd op 70 Nederlandse alcohol-Saab 9-5's uit 2008, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+12%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Alcohol-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,2× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur22,6% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
3,0× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
2,6× vaker
Bewegingsmogelijkheden remonderdeel beperkt
Reminrichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,4× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,3% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
-
1,9× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Bi-fuel LPG
40 voertuigen
· 13,9%
Catalogusprijs nieuw: €56.212
(€48.911–€60.250)
↑ +2% afkeur
↑ +10% advies
Bi-fuel LPG
40 voertuigen · 13,9%
Catalogusprijs nieuw: €56.212 (€48.911–€60.250)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze bi-fuel lpg Saab 9-5 bij gemiddeld 40,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,5% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,7% vs 18,8%.
Gebaseerd op 40 Nederlandse bi-fuel lpg-Saab 9-5's uit 2008, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
40,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,2× vaker
Gordel beschadigd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur29,0% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
6,2× vaker
Spiegelglas beschadigd of verweerd
Zicht & Glas Afkeur12,9% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
3,8× vaker
Kentekenplaatverlichting niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
-
3,0× vaker
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur32,3% van dit cohort · gemiddeld 10,8%
-
2,1× vaker
CO meer dan wettelijk toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Saab 9-5 uit 2008
Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Saab 9-5 2008?
BMW 3 Serie
MERCEDES-BENZ C
VOLVO V70
AUDI A4
VOLKSWAGEN Tiguan
HYUNDAI Tucson
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Saab 9-5 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Saab 9-5 2008
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Saab 9-5 uit 2008?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Saab 9-5 uit 2008 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Saab 9-5 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Saab 9-5 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Saab 9-5 2008?
Hoe controleer ik een specifieke Saab 9-5 uit 2008?
Check een specifieke Saab 9-5 2008
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Saab 9-5 2008.