Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 233 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Diesel
154 voertuigen
· 66,1%
Catalogusprijs nieuw: €92.009
(€85.431–€100.386)
↓ -13% afkeur
↑ +59% advies
Diesel
154 voertuigen · 66,1%
Catalogusprijs nieuw: €92.009 (€85.431–€100.386)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 25,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,2% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,8% vs 11,2%.
Gebaseerd op 154 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2011, waarvan 77% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
25,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
77%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,3× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur8,9% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
-
1,8× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,3× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
79 voertuigen
· 33,9%
Catalogusprijs nieuw: €96.208
(€87.123–€105.855)
↓ -13% afkeur
↓ -16% advies
Benzine
79 voertuigen · 33,9%
Catalogusprijs nieuw: €96.208 (€87.123–€105.855)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 18,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,8% vs 11,6%.
Gebaseerd op 79 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2011, waarvan 60% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
18,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
60%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,0× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
-
2,9× vaker
Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk
Reminrichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
2,4× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,3× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
1,9× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2011
Andere modellen op dezelfde leeftijd (15 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2011?
PORSCHE Cayenne
BMW X5
MERCEDES-BENZ S
AUDI Q7
LAND ROVER Range Rover
BMW 7-Serie
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2011 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2011 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2011?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2011.