Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mercedes-Benz M 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 505 Mercedes-Benz M voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mercedes-Benz M uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mercedes-Benz M 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Diesel
294 voertuigen
· 58,2%
Catalogusprijs nieuw: €99.944
(€92.835–€106.613)
↓ -24% afkeur
↑ +20% advies
Diesel
294 voertuigen · 58,2%
Catalogusprijs nieuw: €99.944 (€92.835–€106.613)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Mercedes-Benz M bij gemiddeld 19,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 11,5% vs 9,5%.
Gebaseerd op 294 Nederlandse diesel-Mercedes-Benz M's uit 2013, waarvan 68% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
19,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
68%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-24%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
1,4× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 9,0%
-
1,4× vaker
Retroreflector vertoont gebrek
Verlichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,3% van dit cohort · gemiddeld 13,0%
-
ver onder gemiddelde
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,7% van dit cohort · gemiddeld 18,9%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,7% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur3,6% van dit cohort · gemiddeld 28,2%
Benzine
211 voertuigen
· 41,8%
Catalogusprijs nieuw: €99.275
(€91.003–€132.002)
↑ +1% afkeur
↓ -10% advies
Benzine
211 voertuigen · 41,8%
Catalogusprijs nieuw: €99.275 (€91.003–€132.002)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Mercedes-Benz M bij gemiddeld 16,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 16,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,8% vs 8,8%.
Gebaseerd op 211 Nederlandse benzine-Mercedes-Benz M's uit 2013, waarvan 65% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
16,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
65%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,7× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur7,6% van dit cohort · gemiddeld 4,4%
-
1,6× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,4% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
ver onder gemiddelde
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 9,0%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur1,9% van dit cohort · gemiddeld 15,0%
-
3,3× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur3,8% van dit cohort · gemiddeld 14,8%
-
3,3× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,9% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mercedes-Benz M uit 2013
Andere modellen op dezelfde leeftijd (13 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mercedes-Benz M 2013?
TESLA Model S
PORSCHE Cayenne
LAND ROVER Range Rover
MERCEDES-BENZ S
BMW X5
LAND ROVER Range Rover Sport
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2013 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mercedes-Benz M 2013 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mercedes-Benz M 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mercedes-Benz M uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mercedes-Benz M uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mercedes-Benz M 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mercedes-Benz M 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mercedes-Benz M 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Mercedes-Benz M uit 2013?
Check een specifieke Mercedes-Benz M 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mercedes-Benz M 2013.