Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

KIA RIO 2011
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (JB) (sep 2005 – jul 2011)

Wij hebben 2.484 KIA RIO voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de KIA RIO uit 2011 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

KIA RIO 2011
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2006 · +5% vs gemiddelde · 6.503 keuringen 2006 6.5K keuringen Bouwjaar 2007 · +12% vs gemiddelde · 6.153 keuringen 2007 6.2K keuringen Bouwjaar 2008 · +14% vs gemiddelde · 5.425 keuringen 2008 5.4K keuringen Bouwjaar 2009 · +20% vs gemiddelde · 2.968 keuringen 2009 3.0K keuringen Bouwjaar 2010 · +12% vs gemiddelde · 532 keuringen 2010 532 keuringen Bouwjaar 2011 · -4% vs gemiddelde · 17.591 keuringen 2011 17.6K keuringen -4% Bouwjaar 2012 · 0% vs gemiddelde · 52.976 keuringen 2012 53.0K keuringen Bouwjaar 2013 · +9% vs gemiddelde · 35.196 keuringen 2013 35.2K keuringen Bouwjaar 2014 · +5% vs gemiddelde · 25.921 keuringen 2014 25.9K keuringen Bouwjaar 2015 · +2% vs gemiddelde · 20.636 keuringen 2015 20.6K keuringen Bouwjaar 2016 · -8% vs gemiddelde · 16.639 keuringen 2016 16.6K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de KIA RIO per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2020 (Benzine)

€ 14.329

72 waarnemingen

Bouwjaar 2004 (Benzine)

€ 1.489

15 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 312

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

1.055

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine)
2023–2004
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 2004 2006 2008 2010 2012 2014 2016 2018 2020 2022 2023 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 1.055 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (8 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2011)

fabrieksopgaven
Benzine 4,8 l/100km · 1 op 20,8 109 g/km CO2 Euro 5 B

Gemiddeld verloop

De KIA RIO uit 2011 wisselt 1% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 11% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 13%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 2.359 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · KIA RIO 2011

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

2.484 voertuigen · 98,8%

Catalogusprijs nieuw: circa €16.000

↓ -3% afkeur ↑ +48% advies

Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine KIA RIO bij gemiddeld 37,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 38,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,4% vs 11,8%.

Gebaseerd op 2.484 Nederlandse benzine-KIA RIO's uit 2011, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

37,1%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-3%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de KIA RIO uit 2011 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Vraagprijs-indicatie

Actueel aanbod (2026)

€ 3.100 tot € 4.600

beperkt aanbod, 20 waarnemingen

Van de benzine KIA RIO uit 2011 staat weinig aanbod online; de vraagprijzen liggen ruwweg tussen € 3.100 en € 4.600. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -1% t.o.v. verwacht

Verwacht op 15 jaar

187.090 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

185.000 km

155.000–225.000 km · 77 waarnemingen

Een benzine KIA RIO uit 2011 rijdt naar verwachting rond de 187.090 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 185.000 km, 1% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.2 MPi 2.222 33 vooral uitlaat en emissie 0,2×
1.4i 225 6 vooral uitlaat en emissie 0,5×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de KIA RIO uit 2011

Andere modellen op dezelfde leeftijd (15 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de KIA RIO 2011?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2011 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de KIA RIO 2011, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke RIO uit 2011

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

2 terugroepacties bekend voor de RIO Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 2.018 actieve voertuigen uit 2011 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de KIA RIO 2011

Hoeveel afkeuringen heeft een KIA RIO uit 2011 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,1% van de 2.484 geanalyseerde KIA RIO voertuigen uit 2011 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 15 jaar heeft 90,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Wat kost een KIA RIO uit 2011?
Een KIA RIO uit 2011 op benzine staat te koop voor tussen € 3.100 en € 4.600 (beperkt aanbod), gebaseerd op 20 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een KIA RIO 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de KIA RIO 2011 op benzine springt "Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af" eruit: 38,0% van de keuringen, tegen 4,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 9,2× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Gordel beschadigd, Dim-, grootlicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een KIA RIO 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de KIA RIO 2011 op benzine komt "Stadslicht werkt niet (goed)" juist mínder vaak voor: 3,9% tegen 30,9% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen en Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de KIA RIO 2011?
Deze KIA RIO valt binnen de II (JB), gebouwd van sep 2005 tot jul 2011. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke KIA RIO uit 2011?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke KIA RIO 2011.